Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 18.02.2018, 23:54

Українські письменники XIXст. дітям

Місячник шкільних бібліотек 2017-2018 н.р.

Бібліотека - це цікаво!

Хороша книга - просто свято

Нові надходження

Пісні - це історії для душі, а книги - це історії для розуму.

9 листопада - День української писемності та мови

День мови

9 листопада - День української писемності та мови

Зустріч з поетами - земляками

Посвята в читачі

120 років з дня народження Єсеніна

День мови

Всеволод Нестайко

Секційне засідання бібліотекарів

загальноосвітніх навчальних закладів

Краснокутського району

Зустріч учнів гімназії з Людмилою Покусай

До Дня Великої Перемоги

Тиждень дитячої та юнацької книги 31 березня 2014 року.

Шевченківські дні в бібліотеці до 200-річчя від дня народження
Тараса Григоровича Шевченка.

Бесіда на тему:
"Історія створення "Заповіту""
Книжкова виставка:
"Живи в мені ти,спів святий Тараса..."
Конкурс юних читців
"Іду з дитинства до Тараса"
Літературний вернісаж
"Життя і творчість тараса Шевченка
в датах та ілюстраціях"
21.02.2014 р.
Міжнародний день рідної мови.
Творча зустріч Генріха Семеновича Акулова
з учнями 8-А, 8-Б класів.
Вручення учням 1-4 класів подарунків від М. Добкіна 13.01.2014 р.
Вручення Святим Миколаєм учням 1-4 класів книги "Дива Слобожанщини" 19.12.2013 року

Я КРАСНОКУТСЬКА  ДОЧКА ЩАСЛИВА...

Зустріч із талановитим вчителем, видатною поетесою Краснокутщини – Ольгою Михайлівною Кабашною.

Доля нашої мови залежить і від того, як відгукнеться на рідне слово наша душа,як рідне слово бринітиме в цій душі, як воно житиме в ній.

Олесь Гончар.

У бібліотеці Краснокутської гімназії відбулося щорічне традиційне свято української писемності та мови, яке відзначається всією країною 9 листопада за православним календарем як день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-літописця – письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря.

Свято української писемності – це унікальне культурне свято, коріння якого сягає в сиву давнину. Звернення до духовності, до культурних надбань нації реалізується, у першу чергу, через осягнення слова як першопочатку всього. Поняття слово і книга стали синонімами, які нерозривно пов’язані з професією бібліотекаря. Те, як «відгукнеться на рідне слово душа» маленького читача, «як  рідне слово бринітиме в цій душі» залежить не лише від учителя, а й від бібліотекаря. Саме для того, аби відкрити двері перед маленьким читачем у світ слова, мови, казки; аби вказати шлях до вічних цінностей, джерел нашої духовності, і покликаний бібліотекар.

Саме  з метою формування національної свідомості, розвитку творчих здібностей учнів, а також популяризації українського слова та книги щорічно проводимо подібні урочистості й свята.

Цього року до святкування Дня української писемності долучилися наймолодші читачі бібліотеки – другокласники,  які зовсім нещодавно (30 вересня у Всеукраїнський день бібліотек) після урочистої посвяти стали наймолодшими «читайликами» бібліотеки гімназії.

У святковій читальній залі бібліотеки нашої гімназії класні керівники Соловей Т.Т., Єремій В.Г.,  Китченко Т.І. у тандемі зі своїми вихованцями (учнями 2-А, 2-Б, 2-В класів) приємно вразили гостей заходу (представників адміністрації закладу, батьків, учителів) феєрію інсценізацій улюблених, уже прочитаних дітьми українських народних казок у сучасній інтерпретації, які якнайточніше розкривають суть понять українська писемність, українське слово.

Яскраві декорації, різноманіття костюмів, артистизм і високий творчий потенціал учнів-другокласників стали окрасою цього дійства. Гімн дружбі від дотепних колоритних героїв української казки, доброзичливість і шанування українських звичаїв звучали у святковому слові як бібліотекарів, Рашевської Л.І. та Яковенко О.В., так і юних артистів. Аплодисменти й посмішки, гарний настрій і солодкі подарунки від незамінних помічників бібліотекарів, казкових персонажів Книжечки (Колескник Юлії) та Василька-Замазури (Гиля Едуарда), сподіваємося, ще надовго залишаться в пам’яті глядачів і учасників свята.

Бібліотекарі Краснокутсської гімназії:

Яковенко О.В., Рашевська Л.І.

«  Лютий 2018  »